Energie Festival  -  4 februari 2023  -  DRU Industriepark in Ulft

 

De energietransitie gaat niet zonder slag of stoot. Ook niet in de gemeente Oude IJsselstreek. Inwoners voelen zich nog vaak gepasseerd of worden onaangenaam verrast door plannen voor grote windmolen- of zonneparken die een forse impact hebben op hun directe leefomgeving. Dat kan anders volgens het Burgerinitiatief Energie Oude IJsselstreek, organisator van het Energie Festival dat op 4 februari 2023 plaatsvindt op het DRU Industriepark in Ulft.

“De doelstelling van onze gemeente om in 2030 energieneutraal te zijn, steunen we volledig.” Aan het woord is Silvoldenaar Rob Schuurman van het burgerinitiatief. Hij vervolgt: “Een fossielvrije toekomst is van groot belang voor onze kinderen en kleinkinderen, maar tegelijkertijd is het ook belangrijk om ons landschap te behouden. Die balans moeten we vinden.”

In de zoektocht naar die balans vinden steeds meer burgers van de gemeente Oude IJsselstreek elkaar. Zo ontstond ook het Burgerinitiatief Energie Oude IJsselstreek waar 17 lokale (dorps)comités en 5 belangenverenigingen onder vallen.

 

Het Programma

Watt is er aan de hand? (10:00-12.00 uur)

 • Een inspirerend verhaal door klimaatdeskundige en RTL weerman Reinier van den Berg. Hij legt uit wat er aan de hand is met het klimaat en wat we zelf kunnen doen om klimaatverandering tegen te gaan.
 • Burgemeester Otwin van Dijk vertelt hoe het is gesteld met duurzaamheid in onze gemeente.
 • Er is een paneldiscussie over de energietransitie in Oude IJsselstreek met inwoners, jongeren, ondernemers, raadsleden en experts.

Bekijk hier het gedetailleerde programma

Watt kunnen we zelf doen? (10:00-17:00 uur)

 • Speed-dates met bespaarcoaches: wat kan ik het beste doen?
 • Bespaartips: hoe kan ik energie (en dus geld) besparen?
 • Financieel advies: hoe financier ik de benodigde maatregelen?
 • Laat een warmtefoto maken van je huis: wat moet ik als eerste isoleren?
 • Steun de ontwikkeling van duurzame energie in Oude IJsselstreek: investeer in onze eigen energiecoöperatie “DoeGewoonWatt”

Bekijk hier het gedetailleerde programma

Watt brengt de toekomst aan nieuwe mogelijkheden? (10:00-17:00 uur)

 • Waterstof: wat kun je er allemaal mee doen?
 • De thuisbatterij: wat is het, hoe werkt het en waarom is dat nuttig?
 • De windboom: plant je straks een boom in de tuin die windenergie opwekt?
 • Presentaties: wie heeft het beste idee voor energiebesparing of duurzame opwekking?

Bekijk hier het gedetailleerde programma

Het festival geeft energie voor het hele gezin. Bekijk de nieuwste technieken, laat je inspireren door gave ideeën, doe mee aan de energie-quiz, ontsnap uit de escape room en bewonder de waterstof-auto. Voor volwassenen zijn er tips en adviezen om energie te besparen of duurzaam op te wekken.

Tekst: www.doegewoonwatt.nl